ONAS AKADEMIA ZDROWIA ŁÓD¬ KIELCE

Akademia Zdrowia Rehabilitacja Łódź Przychodnia Hiduroterapia Łódź Larwoterapia Kosmetologia Kursy hiduroterapii

O nas

AKADEMIA ZDROWIA INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ jest prekursorem medycyny holistycznej na rynku polskim. W 2013 r. otworzyli¶my przychodnię z lekarzami o niekonwencjonalnym podej¶ciem do problemów zdrowotnych pacjenta i leczeniem, wykorzystuj±cym możliwe, dostępne sposoby, które s± w stanie pomóc choremu. Między innymi to konwencjonalne zabiegi rehabilitacyjne wykonywane sprzętem najwyższej jako¶ci, niekonwencjonalne zabiegi hirudoterapii, larwoterapii, psychoterapia oraz wiele innych. Prowadzimy kursy z zakresu hirudoterapii, larwoterapii, refleksoterapii nóg i twarzy, języka migowego, technik pracy umysłowej, kreatywno¶ci i relaksacji, warsztaty logopedii dla dzieci i dorosłych. Dysponujemy wykwalifikowanym personelem. Celem naszej działalno¶ci jest poszerzanie wiedzy ogólnospołecznej o holistycznych metodach leczenia.

MEDYCYNA HOLISTYCZNA w swoich założeniach traktuje człowieka jako cało¶ć, jego ciało, umysł i psychikę. W dzisiejszych czasach negatywny wpływ cywilizacji, długotrwała praca w pozycji siedz±cej, brak ruchu fizycznego, niewła¶ciwy sposób odżywiania, uboczne skutki farmakoterapii skutkuj± lawinowym zwiększeniem ilo¶ci osób uodpornianych na antybiotyki, chorych przewlekle, borykaj±cych się z problemami kręgosłupa, stanami depresyjnymi, chorobami układu kr±żenia. W medycynie holistycznej przed rozpoczęciem leczenia ważne jest zdiagnozowanie przyczyn choroby, a nie tylko złagodzenia jej objawów czy skutków oraz doprowadzenie organizmu do równowagi tzw.homeostazy przez wykorzystanie wszelkich możliwych form opieki zdrowotnej od konwencjonalnego leczenia, odnowy biologicznej, psychoterapii do terapii alternatywnych, hirudoterapii, larwoterapii, akupunktury, ziołolecznictwa.

Propagatorem holistycznego leczenia był znany grecki lekarz HIPOKRATES (ok. 460-377 p.n.e.) ojciec medycyny, najważniejszy przedstawiciel szkoły lekarskiej z wyspy Kos. Naczeln± jego zasad± było "primum non nocere" -nie szkodzić.Medycyna Hipokratesa oparta była na przesłankach racjonalnych,na podstawie dogłębnej obserwacji pacjenta i do¶wiadczeń wyci±gał wnioski prowadz±ce do ustalenia diagnozy choroby i doboruodpowiednich sposobów leczenia. Szkoła Hipokratesa nacechowana była trosk± o zdrowie chorego „salusaegroti suprema lex” – zdrowie chorego najwyższym prawem. Leczenie polegało na wspomaganiu naturalnych procesów zdrowienia.

Kontakt ONAS AKADEMIA ZDROWIA ŁÓD¬ KIELCE

Akademia Zdrowia Instytytut Medycyny Holistycznej - ONAS AKADEMIA ZDROWIA ŁÓD¬ KIELCE

Centrala - ul. ks. Piotra Skargi 12, 93-036 Łódź
tel. 790 731 253, 511 271 870, 791 842 977, 507 164 899, 42 280 92 00