ONAS AKADEMIA ZDROWIA ŁÓDŹ

Akademia Zdrowia Rehabilitacja Łódź Przychodnia Hiduroterapia Łódź Larwoterapia Kosmetologia Kursy hiduroterapii

Nowoczesna przychodnia dla każdego!

AKADEMIA ZDROWIA INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ jest prekursorem medycyny holistycznej na rynku polskim. W 2013 r. otworzyliśmy przychodnię z lekarzami o niekonwencjonalnym podejściem do problemów zdrowotnych pacjenta i leczeniem, wykorzystującym możliwe, dostępne sposoby, które są w stanie pomóc choremu. Między innymi to konwencjonalne zabiegi rehabilitacyjne wykonywane sprzętem najwyższej jakości, niekonwencjonalne zabiegi hirudoterapii, larwoterapii, psychoterapia oraz wiele innych. Prowadzimy kursy z zakresu hirudoterapii, larwoterapii, refleksoterapii nóg i twarzy, języka migowego, technik pracy umysłowej, kreatywności i relaksacji, warsztaty logopedii dla dzieci i dorosłych. Dysponujemy wykwalifikowanym personelem. Celem naszej działalności jest poszerzanie wiedzy ogólnospołecznej o holistycznych metodach leczenia.

MEDYCYNA HOLISTYCZNA w swoich założeniach traktuje człowieka jako całość, jego ciało, umysł i psychikę. W dzisiejszych czasach negatywny wpływ cywilizacji, długotrwała praca w pozycji siedzącej, brak ruchu fizycznego, niewłaściwy sposób odżywiania, uboczne skutki farmakoterapii skutkują lawinowym zwiększeniem ilości osób uodpornianych na antybiotyki, chorych przewlekle, borykających się z problemami kręgosłupa, stanami depresyjnymi, chorobami układu krążenia. W medycynie holistycznej przed rozpoczęciem leczenia ważne jest zdiagnozowanie przyczyn choroby, a nie tylko złagodzenia jej objawów czy skutków oraz doprowadzenie organizmu do równowagi tzw.homeostazy przez wykorzystanie wszelkich możliwych form opieki zdrowotnej od konwencjonalnego leczenia, odnowy biologicznej, psychoterapii do terapii alternatywnych, hirudoterapii, larwoterapii, akupunktury, ziołolecznictwa.

Propagatorem holistycznego leczenia był znany grecki lekarz HIPOKRATES (ok. 460-377 p.n.e.) ojciec medycyny, najważniejszy przedstawiciel szkoły lekarskiej z wyspy Kos. Naczelną jego zasadą było "primum non nocere" -nie szkodzić.Medycyna Hipokratesa oparta była na przesłankach racjonalnych,na podstawie dogłębnej obserwacji pacjenta i doświadczeń wyciągał wnioski prowadzące do ustalenia diagnozy choroby i doboruodpowiednich sposobów leczenia. Szkoła Hipokratesa nacechowana była troską o zdrowie chorego „salusaegroti suprema lex” – zdrowie chorego najwyższym prawem. Leczenie polegało na wspomaganiu naturalnych procesów zdrowienia.


Wypełnij deklarację przystąpienia do przychodni POZ i zapisz się do lekarza bez kolejek!Kontakt ONAS AKADEMIA ZDROWIA ŁÓDŹ

Akademia Zdrowia Instytytut Medycyny Holistycznej - ONAS AKADEMIA ZDROWIA ŁÓDŹ

Centrala - ul. ks. Piotra Skargi 12, 93-036 Łódź
tel. 790 731 253, 511 271 870, 791 842 977, 507 164 899, 42 280 92 00